Ilmoittautuminen

Jaa:

Ilmoittautuminen ja osallistumismaksut:

Ilmoittaudu mukaan osoitteessa: ilmoittaudu.evotrailweekend.fi

Maksaa voi myös  liikunta- ja virikeseteleillä sekä Smartun, Edenred ja EPassi sovellusten avulla. Valitse maksun saajaksi Oikea Reitti oy.

Osallistumismaksut:

  10.12.-31.5. 1.6.-22.9. jälki-ilmoittautuminen
90 km 53 eur 63 eur ei mahdollista
65 km 43 eur 53 eur 70 eur
40 km 43 eur 53 eur 70 eur
20 km 20 eur 30 eur 40 eur


Osallistumismaksu sisältää mm:

Merkityt reitit
Ruokailun
Huollon reitin varrella
Ajanoton
Pyörän pesupisteen
Pukeutumis- ja pesumahdollisuudet
Kilpailumateriaalin (numero, kiinnitystarvikkeet, ajanottosiru)

Jälki-ilmoittautuminen on mahdollista myös tapahtuma-aamuna kisainfossa. Jälki-ilmoittautuminen ei mahdollinen SM-sarjoihin.
Osallistumismaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä.
Maksuna käyvät myös liikunta- ja virikesetelit.

Sarjat
SM-sarjat (kilpailulisenssi): 
90 km SM Miehet yleinen, 40, 50 
65 km SM Miehet 18, Naiset yleinen

Avoimet sarjat (ei tarvota lisessiä)
65 km M/N yleinen, M/N Fatbike sekä retkisarja
40 km M/N yleinen, M/N fatbike sekä retkisarja
20 km retkisarja

Kilpasarjoissa kolme parasta palkitaan, lisäksi arvontapalkintoja

Tiedustelut: Mikko Reitti, 044-5805455, mikko@oikeareitti.net

 

Ilmoittautuneet

20 km Retkisarja Mikko Vähänen Kerava
20 km Retkisarja Julius Järvensivu Haagan Pyörähuolto
20 km Retkisarja Jaanus Järvensivu Haagan Pyörähuolto
20 km Retkisarja Matti Järvensivu Haagan Pyörähuolto
20 km Retkisarja Saska Asunmaa  
20 km Retkisarja Ismo Ruokonen  
20 km Retkisarja Olli Smedberg Tuulos
20 km Retkisarja Vesa Tiilikka Näädänpesä
20 km Retkisarja Eeva Lange Hollola
20 km Retkisarja Hedda Aavela LrPy
20 km Retkisarja Leo Hartikainen  
20 km Retkisarja Jon Junikka  
20 km Retkisarja Jari Junikka  
20 km Retkisarja Oiva Kaapu VlkMTB / Team Factory Tinoxin Oy
20 km Retkisarja Miki Horpio Retkikunta Racing
20 km Retkisarja Kaisa Lehtonen Jyväskylä
20 km Retkisarja Vilho Hansson HyPy
20 km Retkisarja Christian Flinck CK Master
20 km Retkisarja Marko Kiiskinen Jyväskylä
20 km Retkisarja Aatu Kiiskinen Jyväskylä
20 km Retkisarja Oskari Hakkarainen  
20 km Retkisarja Leevi Koskimaa X-tri Lahti
20 km Retkisarja Antton Ihalainen  
20 km Retkisarja Jukka Vuoriheimo LASB
20 km Retkisarja Joonas Vuoriheimo LASB
20 km Retkisarja Kirsi Nurmi  
20 km Retkisarja Elias Nurmi  
20 km Retkisarja Ville Nykänen  
20 km Retkisarja Tuija Rantalainen Ryläyksen Ystävät
20 km Retkisarja Susanna Glad Bosch Rexroth Oy
         
         
40 km M Fatbike Per Eerola Pain For Fun
40 km M Fatbike Ari Vuorenpää WauhtiEtanat
40 km M Fatbike Janne Niemistö  
40 km M Fatbike Sami Riihelä FÄT EÄST
40 km M Fatbike Juha Hirsimäki X-tri Lahti
40 km M Fatbike Markus Holm Myrskylän Myrsky
40 km M Fatbike Kari Niskanen Lehtisepät Oy
40 km M Fatbike Juha Eerola Pain For Fun
         
         
40 km M Yleinen Niko Näveri Hämeenlinna
40 km M Yleinen Mika Hömppi-Mikkonen Korso
40 km M Yleinen Marko Aavela LrPy
40 km M Yleinen Mika Leppäaho Velo Saimaa
40 km M Yleinen Olli Ahola Lammi
40 km M Yleinen Simo Kuuslampi Hausjärvi
40 km M Yleinen Markus Alin Yllityn Yritys
40 km M Yleinen Aki Ylä-Mattila Kaupin Kanuunat
40 km M Yleinen Petri Lassi Helsinki
40 km M Yleinen Mika Saharinen  
40 km M Yleinen Sami Hyytinen Muurame
40 km M Yleinen Andreas Flinck CK Master
40 km M Yleinen Markus Toukola Asikkala
40 km M Yleinen Tuomas Peronvuo espoo
40 km M Yleinen Heikki Kärkkäinen Rauma
40 km M Yleinen Lauri Westling S.O.B
40 km M Yleinen Ville Halonen Korson Kaiku
40 km M Yleinen Pasi Laaksonen Sb-pro
40 km M Yleinen Janne Hallikainen IBD Cycling
40 km M Yleinen Mikko Salvisto  
40 km M Yleinen Sami Kiviniemi  
40 km M Yleinen Elias Eskelinen Jyps
40 km M Yleinen Teemu Markkanen Kaupin Kanuunat
40 km M Yleinen Petri Kytö TCC
40 km M Yleinen Juha-Pekka Toiviainen TCC
40 km M Yleinen Tommi Manninen Kuusankosken Urheiluseura
         
         
40 km N Yleinen Jonna Berghäll Korso
40 km N Yleinen Sari Solonen  
40 km N Yleinen Katri Kuusisto Helsinki
40 km N Yleinen Mari Peronvuo espoo
40 km N Yleinen Essi Hakala Vaasa
40 km N Yleinen Marjo Ojala Lohja
40 km N Yleinen Maippi Antikainen MS Parma
40 km N Yleinen Sanna Karjalainen Kuusankosken Urheiluseura
         
         
40 km Retkisarja Hanna Sainio  
40 km Retkisarja Helena Sipilä Retkikunta Racing
40 km Retkisarja Juho Sipilä Retkikunta Racing
40 km Retkisarja Riikka Tölli  
40 km Retkisarja Lari Lindholm IBD Cycling
40 km Retkisarja Kalle Juuurinen Tampere
40 km Retkisarja Reijo Mattila Wuoristo MTB
40 km Retkisarja Sanna Palomäki  
40 km Retkisarja Pekka Palomäki  
40 km Retkisarja Jarno Koskimaa X-tri Lahti
40 km Retkisarja Mika Heikkilä Bosch Rexroth Oy
40 km Retkisarja Marko Niemelä Bosch Rexroth Oy
40 km Retkisarja Olli Sihvo Bosch Rexroth Oy
40 km Retkisarja Juhani Henttinen Evo
         
         
65 km M Fatbike Daniel Jenkins Alppikanuunat
65 km M Fatbike Usko Manninen Alppikanuunat
65 km M Fatbike Pekka Lehto  
65 km M Fatbike Tatu Lappalainen Provictoria
65 km M Fatbike Antti Kurtelius PKK
65 km M Fatbike Mikko Koivu TVC
65 km M Fatbike Asmo Vuorenpää WauhtiEtanat
         
         
65 km M Yleinen Nicholas Seeck Uudenmaan naturistit
65 km M Yleinen Timo Mikkola  
65 km M Yleinen Veikko Salmela  
65 km M Yleinen Juuso Hartikainen KuuttiMTB
65 km M Yleinen Pasi Kapanen KuuttiMTB / Imatra
65 km M Yleinen Sami Rive Lahti
65 km M Yleinen Antti Oksanen Cobra Kai Karate
65 km M Yleinen Joona Lindström Turku
65 km M Yleinen Kari Ursin TCC
65 km M Yleinen Jarno Laine TCC
65 km M Yleinen Jarmo Pere Vantaa
65 km M Yleinen Jukka Kurkela e-bike riders
65 km M Yleinen Risto Parviainen  
65 km M Yleinen Antti Rantanen ProMTB
65 km M Yleinen Mikko Juuma CC Picaro / Jyväskylä
65 km M Yleinen Mikko Vastaranta Joensuu
65 km M Yleinen Tommi Heikkilä TCC
65 km M Yleinen Joona Kleemola HyPy
65 km M Yleinen Pasi Peräjoki Espoo
65 km M Yleinen Mika Häkkinen Espoo
65 km M Yleinen Jussi Lahti Hypy
65 km M Yleinen Erno Suominen Team Slow
65 km M Yleinen Timo Karsisto Panibirra Cycling Club
65 km M Yleinen Jussi Häkkinen bitucomp oy
65 km M Yleinen Ilkka Hyvärinen  
65 km M Yleinen Arto Hujanen Eiköhän oikasta
65 km M Yleinen Markku Sulasma Eiköhän oikasta
65 km M Yleinen Marko Korhonen Eiköhän oikasta
65 km M Yleinen Hannu Välimäki  
65 km M Yleinen Sampo Mäkelä Nöykkiön Dynamo
65 km M Yleinen Panu Mäkelä Lohja Trails
65 km M Yleinen Toni Kejonen  
65 km M Yleinen Esa Vironen CustomSki
65 km M Yleinen Jari Nieminen Lahti
65 km M Yleinen Simo Kurko Reckless Race / Kaldoaivi Ultra Trail
65 km M Yleinen Topi Tölli Kouvola
65 km M Yleinen Otto Koski Sherwood mtb
65 km M Yleinen Hannu Kenttämies  
65 km M Yleinen Matti Leppänen Hämeenlinna
65 km M Yleinen Pasi Niittymäki Tuusula
65 km M Yleinen Janne Kainulainen KuoPys
65 km M Yleinen Toni Salojärvi Ile Racing
65 km M Yleinen Ilkka Leskelä Ile Racing
65 km M Yleinen Janne Raatikainen Jyväskylä
65 km M Yleinen Ville Pursiainen Continental-Focus
65 km M Yleinen Lauri Siukola Continental-Focus
65 km M Yleinen Kauri Lindström Kaupin Kanuunat
65 km M Yleinen Jyri Kaivosoja Kaupin Kanuunat
65 km M Yleinen Jari Salo R.R.C 9001 Ry
65 km M Yleinen Ari Peltopuro R.R.C9001ry ja Riihilatu ry, Riihimäki.
65 km M Yleinen Joosua Rautkoski X-Tri Lahti
65 km M Yleinen Mika Liukkonen LightWhales
65 km M Yleinen Pasi Ahonen Perustavaelementti
65 km M Yleinen Janne Isohaka Kaupin Kanuunat
65 km M Yleinen Lauri Malmi Tampere
         
         
65 km N Fatbike Satu Rinkinen Lahti
         
65 km N Yleinen Päivi Jaakkola Hatunen Racing Team
         
         
65 km Retkisarja Pasi Vainionperä Hyvinkää
65 km Retkisarja Juho Nurmi Lahti
65 km Retkisarja Janne Numminen  
65 km Retkisarja Aku Mannila Karhu Racig Team
65 km Retkisarja Antti Munukka Helsinki
65 km Retkisarja Tuomas Sipilä Helsinki
65 km Retkisarja Hannes Sipilä Luontokerho
65 km Retkisarja Marko Laitinen  
65 km Retkisarja Tero Vähäsöyrinki Kuhmalahden Kisa
65 km Retkisarja Riku Tynkkynen Baycityfatbiker

 

65 km (SM) M18 Otto Riikonen HyPy
65 km (SM) M18 Elias Aavela LrPy
65 km (SM) M18 Wertti Autio HyPy
65 km (SM) M18 Onni Kaapu Hypy / Team Factory Tinoxin Oy
65 km (SM) M18 Severi Savukoski OTC
65 km (SM) M18 Aksel Rantanen VlkMTB / Trek Lundberg Racing Team
65 km (SM) M18 Santeri Häkkinen hypy
65 km (SM) M18 Anselmi Eskelinen Jyps
65 km (SM) M18 Niko Heikkilä OPP / Giant Finland
         
         
65 km (SM) N Yleinen Leena Kouva Team Donna Agile / Pyörä-Suvala
65 km (SM) N Yleinen Sini Alusniemi JyPs/Augment Sports
65 km (SM) N Yleinen Tuula Kurkipää LaPy
65 km (SM) N Yleinen Elina Honkavuori Tawast ccling club
65 km (SM) N Yleinen Henna-Mari Havana OTC
65 km (SM) N Yleinen Tiina Idström Inarin Yritys / Team Saariselkä
65 km (SM) N Yleinen Aliisa Priha Reaktor Stanga Racing
         
         
90 km (SM) M Yleinen Juuso Heikkinen OTC
90 km (SM) M Yleinen Jaakko Liikanen Paksukumiteam
90 km (SM) M Yleinen Juha Vähämetsä KiiRi
90 km (SM) M Yleinen Andrè Haga GIF
90 km (SM) M Yleinen Antti-Jussi Juntunen Turun Urheiluliitto
90 km (SM) M Yleinen Toni Tähti Jyps/Augment Sports
90 km (SM) M Yleinen Iiro Sairanen Imatran Urheilijat
90 km (SM) M Yleinen Jarkko Niemi Continental-Focus
90 km (SM) M Yleinen Jesper Lindahl Porvoon Akilles
90 km (SM) M Yleinen Jukka Oikarinen Oulu Triathlon & Cycling
90 km (SM) M Yleinen Hannu Anttila GIF
90 km (SM) M Yleinen Eero Puisto IK-32
90 km (SM) M Yleinen Jaakko Sillankorva Gif-Chebici
90 km (SM) M Yleinen Samuli Visuri CCH
90 km (SM) M Yleinen Juha Kangaskokko OTC
90 km (SM) M Yleinen Janne Korhonen IK-32
90 km (SM) M Yleinen Niko Välimäki Team Velo Cycling
90 km (SM) M Yleinen Sauli Pihamaa LaPy / Specialized
90 km (SM) M Yleinen Timo Vesalo Kuopion Pyöräilyseura
90 km (SM) M Yleinen Antti-Ville Koivisto Kuopion Pyöräilyseura
90 km (SM) M Yleinen Heikki Niskakangas IK-32 / Team Larunpyörä Cervélo
90 km (SM) M Yleinen Mikael Turunen IBC Cycling
90 km (SM) M Yleinen Henri Ojala Team EVOC / TVC
90 km (SM) M Yleinen Reima Idström Inarin Yritys / Team Saariselkä
90 km (SM) M Yleinen Juha-Matti Savukoski Otc
         
         
90 km (SM) M40 Keijo Vehkakoski CCIlves
90 km (SM) M40 Juha Talman OTC
90 km (SM) M40 Luis Fraile Korson kaiku
90 km (SM) M40 Marko Viik tcc/Euroaccount Finland/Arme/Hauho
90 km (SM) M40 Tommi Ylönen IK-32
90 km (SM) M40 Arto Hakala PKK
90 km (SM) M40 Sami Tyynelä LaPy / Specialized
90 km (SM) M40 Jaakko Mursu KuoPys
90 km (SM) M40 Marko Saukko CCH
90 km (SM) M40 Erkko Salonen CCH
90 km (SM) M40 Juha Havana OTC
90 km (SM) M40 Kalle Kauppinen Iisalmen Visa
90 km (SM) M40 Juha Ristamäki Pro MTB
         
         
90 km (SM) M50 Petteri Ellilä myTempo
90 km (SM) M50 Hannu Koimäki IK-32
90 km (SM) M50 Markus Parkkinen NCK
90 km (SM) M50 Pekka Miilumäki Rideep / Augment Sports
90 km (SM) M50 Kyösti Soini Krossikommuuni Ry / Team Pyörä-Suvala / Oulu
90 km (SM) M50 Jari Salmi JäPy
90 km (SM) M50 Rauno Kokkonen TCC
90 km (SM) M50 Sami Jaakkola Lappeenrannan Pyöräilijät
90 km (SM) M50 Marko Uitto LaPy
90 km (SM) M50 Asko Sneck Pro-MTB
90 km (SM) M50 Arto Järvinen CCH
90 km (SM) M50 Antero Salvanto Cycle Club Helsinki
90 km (SM) M50 Mikko Kivi

IK-32